חושים וזיכרון: ככה הריח משפיע על מצב הרוח שלנו

חוש הריח המפותח של האדם אינו עובר דרך מרכז החושים במוח ולכן כל אחד מאיתנו מזהה תוך שניות בודדות ריחות מוכרים ואהובים.

ריחות המזכירים את העבר

חלק גדול מהריחות מזכיר זיכרון רגשי כלשהו ולכן הוא מציף אותנו בהנאה מרובה ובהמון נוסטלגיה כמו לדוגמה ריח של עוגה ייחודית שסבתא נהגה להכין, מאכל משפחתי שעובר מדור לדור או ריח של פרח ייחודי שצמח בגינה בשנות הילדות שלנו.

כשמדובר בריח שהוא מוכר, מציף זיכרונות נעימים ובעיקר אהוב, הוא גורם כמעט באופן מידי לחיוך מאוזן לאוזן ולרצון להסניף את הריח, עמוק עמוק לגוף כולו ושיישאר בו לעולם.

כשנתקלים בריח אהוב, אין כמו להתרפק על העבר, להיזכר בימים שבהם ביליתם במקום מסוים בטבע, עם חברים, עם סבא וסבתא ונשמתם ריחות של פריחה ואביב.

חושים וזיכרון: ככה הריח משפיע על מצב הרוח שלנו

ריח נפלא בבית

כאשר נכנסים לבית בו קיים מבשם אוויר המפיץ באופן קבוע רסיסי ריח, חשים מיד בריח הנפלא שנכנס פנימה לריאות ומציף את כל הגוף בתחושה נפלאה. כל ריח מפעיל מיד את הזיכרון הרגשי ומזכיר משהו מן העבר שגורם לשינוי מידי ברמת מצב הרוח של האדם.

הריח מפעיל את החושים הנוספים ונוצרת התרוממות רוח נהדרת שבמקרים רבים יוצרת חשק עז לשמיעת מוסיקה ולריקודים קצביים עם גלי הריח הנישאים באוויר.

מי שנכנס הביתה עייף וחסר חיוניות מרגיש כמעט באופן מידי איך הימצאותו של הריח משנה באופן מהיר את תחושת העייפות והופך אותה לתחושת רעננות, ההרגשות הלא נעימות מתפוגגות ובמקומן הגוף כולו מוצף בהרגשה עילאית של אושר ושמחה.

התהליך של זיהוי הריח

מערכת ההרחה בגוף מפעילה קולטנים המכוונים אותנו ליהנות מריחות שעושים לנו טוב ובמקביל הריחות מזהירים אותנו מסכנות כמו ריח של שריפה, גז, אוכל שאינו אהוב עלינו וכו'.

חוש הריח אינו חוש שמופעל לאורך כל היום אלא בעת הצורך לעומת חושים אחרים שבהם מתבצע שימוש יום יומי ולאורך כל שעות היממה. למרות זאת, ברגע שהאף חש בריח מסוים הוא פועל במלוא העוצמה כדי לזהות את הריח ולהפיק ממנו את מירב ההנאה, במיוחד אם מדובר בריח ייחודי המזכיר נשכחות.

הרצון לשינוי בבית ובמשרד

בכל מקום בו קיים מבשם אוויר בבית או במשרד, שמים לב הסובבים לתופעה שכל מי שמגיע למקום, נחשף לריח והדבר מיד מעלה חיוך על שפתיו. כל התחושות הלא נעימות נותרות מחוץ לבית או למשרד וכאן מתחילים את הפעילות ברגל ימין ובמצב רוח מרומם עם הריח שיצר את השינוי החיובי.

זוהי דרך רצויה ומוצלחת לפני פגישה חשובה שבה כל אחד מתכוון לעמוד על דעתו אך הריחות הנעימים בחדר ירככו ולו במעט את האווירה. דרך מצוינת לנהל שיחות חשובות כשהריח הנפלא באוויר, קיימת סבירות גבוהה שיהיו בה פחות עימותים והרבה יותר הבנה.

שינוי אמיתי במצב הרוח

ריחות שונים שבהם נתקלים במהלך היום יום גורמים בדרך כלל לשינוי קיצוני וחיובי במצב הרוח. הם מרוממים את הנפש וגורמים לכל הגוף לנוע בהנאה גדולה.

ללא השפעתם של הריחות במשרד או בבית, סביר להניח שהיו נשמעים הרבה קולות כעוסים ומרירים שמושפעים מהלך הרוח באותו היום.

כשקיים מבשם אוויר ובו ריח המזכיר טיול בארץ רחוקה, מפלים שוצפים או חופי ים פסטורליים ותכולים הזמן כמו עומד מלכת, הזיכרון הרגשי נהנה לשוב ולהעלות בדמיון המפותח את הנראות של המקומות הללו, את הביקור בו בחברתם של אנשים אהובים.

מנטרל ריחות חשמלי

מנטרל ריחות חשמלי

אחת ההנאות הגדולות של כל אדם היא להיות במקומות ייחודיים בטבע ולהסניף ריחות משכרים כמו פריחה של פרחים, פירות, הריח הנפלא של הים או מפלים

מזמינים באמצעות האתר בצורה קלה ובטוחה

מקבלים את המוצר באמצעות שליח עד הבית

התקנה פשוטה וניחוח מדהים לאורך זמן

דילוג לתוכן